Egy projekt több részből áll és ezek együtt jelentenek kockázatot

A KIÁLLÍTÁS ZÁRÓESEMÉNYÉNEK PROGRAMJA:
MÁJUS 27. / SZOMBAT

14:30 Erdei Krisztina tárlatvezetése

15:00 Szociopoly Bass László és Lados Noémi vezetésével
A játékra előzetesen kell regisztrálni, melyet itt tudsz megtenni:https://goo.gl/forms/FEVMUziisoamTa6g2
Az első 20 jelentkező regisztrációját tudjuk elfogadni.

A város peremén kezdeményezés keretében szociológusokból, újságírókból, bölcsészekből és művészekből álló csoporttal közösen kutatjuk a 2014-ben lebontott külső-ferencvárosi Dzsumbujt.
A projekt célja, hogy interjúk, fotók és videók segítségével hozzájáruljunk a szegénységből és a társadalmi egyenlőtlenségből adódó problémák megértéséhez, enyhítéséhez és árnyaljuk az Illatos úti telephez fűződő negatív előítéleteket, stigmákat.

Tágabb értelemben Budapest mint város a téma, azon belül a IX. kerület és még pontosabban egy napjainkban üresen álló telek. Kevin Lynch szerint úgy kell felfogni várost, ahogyan azt lakói látják, ahogyan ők megélik, felfogják a környezetüket. Mivel elsősorban még élő személyekkel készült interjúk alapján készül a rekonstrukció, ezért az elmúlt évtizedek kerülnek fókuszba.

A kiállítás a művészet és az urbanisztika, a művész és a város kooperációs lehetőségeiről is szól, de leginkább egy folyamat része, mely nekünk alkotóknak/résztvevőknek is segít megérteni, hogy mire vállalkoztunk. Annak az állandó értelmezési igénynek egy mozzanata, mely alakítja a projekt további lépéseit, megjelenési lehetőségeit.

Erdei Krisztina fényképeihez a interjú-részleteket Thury Lili válogatta.

A kiállítás megvalósítását a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány és a PwC Hungary támogatta.